Příměstský rodinný camp zaměřený na umění, pohyb a sebepoznání, který má desetiletou tradici a těší se velkému zájmu dětí 6-20 let.

Známé herecké, sportovní a taneční osobnosti dětem předávají své poznání a dovednosti v pravidelných každodenních lekcích. Výjimečná rodinná atmosféra je podpořena workshopy a koncerty veřejně známých osobností.

“Náš camp je ojedinělý . Věnujeme se dětem a dospívajícím trochu jinak, než jsou zvyklí. Pozornost a hloubka, se kterou se setkávají například na arteterapii, jim mnohdy ukáže cestu jejich životem, když pochopí složitosti dospívání a třeba i vztahů se svými rodiči. Prožijí si pocit velkého zájmu o svou osobu, dokážou vystoupit na závěrečném představení a pro ně to znamená mnohdy i uzdravení své nedůvěry, pochybností,” říká zakladatelka Multi Art Camp Sofie Filippi.

 

 14876017 1211487835556990 323247350 o

 

Dance hall

Pochází původně z Jamaiky, kde se tancoval na reggae hudbu. Dnes se kombinuje s hip hopovou hudbou a tancují ho většinou černoši. Především jde o izolované a pohyby.

13724860 594601464043136 3600567898856861245 o

 

R'n'B

Původně to byly prvky jazzu, gossplu a bluesu, při RnB se vyjadřují pocity v poslední době se tento styl stal velmi komerční, Interpreti (hudby) jsou například Bobby Brown, Drake, Usher, Tony Braxton, Tray Songz.  

 14787477 1205581879480919 428769809 o

 

Hip hop – new school (tanec ulice)

Vychází ze street dance, stejně jako dance hall, vychází z přirozených pohybů a komunikace lidí, tancuje se při battlech, new school jsou upravené hip hopové pohyby do "novodobější formy".

 Scénický tanec

 

Scénický tanec

Moderní, výrazový tanec, který je určen převážně pro divadelní scénu. Nemá určitá pravidla ani omezení. Jeho cílem je vyjádřit myšlenky, pocity nebo příběh. Klade důraz na plynulé pohyby, přirozenost a originalitu. Naše pocity vyjadřujeme pohybem. Tanečník by se měl do hudby zaposlouchat a sám usoudit co se k hudbě hodí. U tohoto tance nejde pouze o taneční stránku, je také velmi důležité herecké vyjádření. Pohyby musí být výrazné, aby působily na diváka velkým dojmem.

 Klasický tanec

 

Klasický tanec-Balet

Druh scénického tance, který se začal vyvíjet ve Francii v 17. století za vlády Ludvíka XIV., který byl velkým tanečníkem. Postupem času se začala baletní technika vyvíjet. Až do doby, kdy dámy začalz tančit na tzv. baletních špičkách. Klasický tanec byl v době baroka spojován s operou. Na vystoupení se používají jako součást kostýmu baleríny. Většina výrazu, které se používají do dnes jsou převzaty z francouzského jazyka.

 Jazzový tanec

 

Jazzový tanec

Kořeny jazzového tance pocházejí z afroamerických tanců. Začali ho praktikovat černoši, kteří tancem vyjadřovali své trápení a modlili se k bohu. Původně sloužil spíše jako modlitba, než umělecká činnost. Jazzový tanec se vyvinul na Brodwayi. S postupným vývojem jazzové hudby se vyvíjel také tanec samotný a začal zahrnovat např. Charleston. Moderní jazz je také základem muzikálů a objevuje se ve videoklipech, nebo na tanečních soutěžích. Na tento druh tance je také využívána speciální jazzová obuv.

 Gabriela Filippi

 

HERECTVÍ

Lekce herectví s Gabrielou Filippi a Nelou Boudovou

 Pavel Karoch

SPORTY

Fotbalové zápasy a lekce fotbalu s Pavlem Karochem, expertem České televize.